• şeriat isteyen kadın

  172.
  şeriat'in suudi arabistan veya iran kanunlarinin olmadigini bilen kadindir.

  Kendim her ne kadar laiklikden yana olsam bile, bu kadar at gözlü olmayin. şeriat ile yönetilen son devlet Osmanli Imparatorlugudur.
  6 ... game of thrones taki kerhaneci
 • alman medyasında türkiye düşmanlığı

  10.
  iç siyasi polemiğine çekilmesini istemediğim bir durumdur.
  Anlıyorum, ben de bir muhalifim. Ama böyle konularda söz konusu siyasi partiler, düsünceler ve kişiler değildir!

  Erdoğan'ı öne sürüp içlerindeki Türkiye Korkusunu ve buna dayanan Nefret'i artık dile getiriyorlar.

  PKK'yı "ezilmiş Halk" ve "barış bekçileri" olarak gösteren bir Devletin (resmi ve gayriresmi) medyasindan bahsediyoruz.
  Fethullah'i 15 Temmuz sonrası "neye uğradığını bilmeyen, her şeyden habersiz, şaşmış ,mazlum bir liberal Din Adamı" olarak gösterenlerden bahsediyoruz!

  TSK dağlarda PKK o.ç'larını vuruyor, ağlayan , sızlayan bu Almanlar oluyor. Neden acaba?
  Burda yaşıyan biz Gurbetçiler bunu gün geçtikce daha fazla gözetliyoruz.

  Hatta şöyle bir durum bile var:

  Alman Medya'sı işid'in türkiye'de gerçeklestirdiği terör saldırılarını manşetler'e taşıyor,
  amma velakin PKK'nın eylemlerini hiç bir şekilde dile getirmiyor! arada bi (Türkiye'yi kaos ortamında, iç savaşı ortaminda göstermek için) bildiriyorlar, ama PKK'nın adını kullanmadan; tam tersi: "Türk Makamlar 'Kürtleri' suçluyor" gibi abuk subuk sözlerle.

  gerisini siz düşünün.
  6 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • fetö

  63.
  Almanya'nin köpegi.
  3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • alman medyasında türkiye düşmanlığı

  1.
  Zaten 20-25 yıldır var olan, son 2-3 yıldır genel olarak meşrulaştırılan,
  ve son 4-5 aydıir adeta patlama yaşıyan bir gerçekdir.

  Geçmişte alman ırkçılar tarafından beslenen, ve alman genel toplumundan (en azından dıştan) reddedilen bu Türk ve Türkiye Düşmanlığı, medya'da oluşturulan ortam nedeniyle artık, evet, açık bir şekilde dile getirebilinir hâle gelmiştir.

  Olay artık öyle bir boyuta ulaştı ki,
  Alman haber bültenleri ilk yarım saat'i Anti-Türkiye Propagandası için ayırıyorlar.

  Başlığı "medya" değil de, genel olarak Almanya olarak açsaymışım daha da doğru olabilirdi.

  Maddeleri inceliyelim:

  1) bir kaç ay önce provokativ bir şekilde Alman Parlamentosu'nun sözde "Ermeni Soykırımı'nı" tanıması

  2) Almanya (ZDF) Devlet Kanalının etik-danışma kuruluna bir PKK'li sempatizanin (bkz: şempanze) yerleştirilmesi.

  2) Medya'da Türkiye'nin PKK'ya karşı anti-terör eylemlerini, sanki (zamanında kendilerinden alışık oluklarından mı artık bilemiyecegim) sivillere yönelik bir operasyonmuş gibi göstermeleri

  3) Alman Devleti'nin PKK'yi resmi olarak "Terör Örgütü" sıfatıyla sınıflandırmış olsa bile, PKK sempatizanlarının Almanya'nın bir çok kentinde Apo posterleriyle ve PKK bayraklarıyla gösteriş yapmalarına, para toplamarına, hatta ve hatta personel ve lojistik bakımından hareket ve planlama alanı olarak kullanılmasına göz yumulmasının gerçeği

  4) Alman Devleti'nin PKK uzantısı YPG'yi resmi şekilde desteklemesi, eğitmesi ve silah ticaretinde bulunması

  5) 15 Temmuz darbe girişiminin başlangıcında Alman TV kanallarınin (devlet kanalları dahil) adeta darbenin olumlu geçmesi için çırpınmaları (ve açik dile getirilmese bile fetö'cü darbecilerin desteklenmesi)

  6) Alman haber bültenleri darbe girişimi sonrası Türkiye'de (chp, mhp gibi) muhaliflerin sanki Darbecileri desteklediği gibi göstermeleri

  7) Darbe girişiminden 2 gün sonra Alman Devlet Kanalının ABD'de Fethullan Gülen ile özel reportaj yapıp kendisini adeta mahsum bir vatandaş olarak göstermeleri

  8) ilerleyen günlerde ve haftalarda bir kampanya halinde medya'da FETÖ'yu temiz'e çıkarma çabaları, ve okadar çok Türkiye'yi [karalamak icin] medya'da ele almalarına rağmen, hiç bir şekilde FETÖ yapılanmasının aktarılmaması

  9) bununla birlikte chp ve mhp'nin de desteklemiş olduğu devlet kurumlarındaki FETÖ temizliğini,
  sanki siyasi muhalefet'e karşı bir operasyonmuş gibi göstermeleri ve hiç bir şekilde ne CHP'nin ne de MHP'nin "Hükümetin arkasındayız" demeçlerini yansıtmamaları

  10) Alman TV leri'nin, Yeni Kapı Mitingin'de toplanan 5 Milyon vatandaşı "yüzbin civarinda" olarak aktarmasi

  11) Alman Medyası'nın yine aynı miting'de toplanan muhalifler'i, ortamdaki birlik ve beraberligi, hiçbir şekilde göstermemeleri; sadece ve sadece RTE'yi göstermeleri, ve yaklaşık 1 saatlik konuşmasından sadece ve sadece idam konusunu aktarmaları, sanki bir "linç ortamı" varmış gibi yansıtlamaları

  12) Köln'de "Darbe'ye karşi demokratik eylem" için toplanan Türkler'e Alman Medyasi ve Siyasiler tarafindan Terörist muamelesi yapilmasi, yine ayni Yeni Kapi'da oldugu gibi, Köln'de toplanan Kemalist Dernekleri, Atatürkcü Dernekleri, Ülkü Ocaklarini, ve bircok Türk siyasi ve sivil toplum örgütlerini, Türk Üniversite Ögrenci Birliklerini yok sayip sadece RTE hayranlarının orda toplanmış gibi gösterilmesi.

  13) Türkie CB'ninin "yasalara aykiri oldugu icin" Köln Mitingin'e internet'den canli baglanmasina izin verilmemis olmasi, ama ayni yasanin bir kac hafta önce bir PKK komutani icin neye hikmetse gecerli olmadigi gercegi. Zira Kandil dagindan bir Angut Almanya'da gerceklestirilen PKK mitingin'e rahatlikla internet üzeri baglanabilmisti. Ne Alman Medyasi, ne Alman siyasetcileri, ne de Alman yargisi buna karsi cikti.

  - bu maddeler gibi bir çok örnek daha verilebilir!
  Ben kendim ne AKP'ciyim, ne de Erdoganci'yim. Ama konu bu degil. Konu, Almanya'nin sürdürmekte oldugu Türkiye'yi karalama operasyonu!

  Daha 2 sene önce Erdogan'in adini bile bilmeyen Alman Vatandaslari simdi çıkıp türkiye hakkinda ileri geri konusuyorlar, Mazallah hepsi Türkiye uzman'i olmusta haberimiz yok. Tekrarlıyorum, hiç bir sekilde iç siyasi bir konu değildir. Akp'li ol, Mhp'li ol, Chp'li ol ,fark etmez. Ama Alman Vatandaşlarının beyni okadar yıkandı ki, resmen, sırf Erdogan'i ve Türkiye Devleti'ni böyle bir Propaganda (bkz: maddeler) sonrasi sevmedikleri icin, FETO ve PKK aşıkları oldular.

  edit: güncellenmek istenen başlık.
  şöyle devam edelim.

  14) 02 ağustos 2016'da gerçekleştirilen pkk pyd'nin ab parlamentosuna misafirlik.

  15) 02 ağustos 2016 alman hükümetinin sözde ermeni soykırımını tanıdıklarını tekrar bilinçli şekilde yenileyip gündeme getirmesi.

  16) 03 ağustos 2016'da köln'de gerçekleştirilen, alman medya ve siyasetciler tarafından desteklenen, pkk pyd yürüyüşü (aralarında pkk pyd baş teröristler ve selahattin demirtaş da bulunmakta).

  17) 23 eylül 2016 alman devlet ve gayriresmi medya mensuplarının yine (17 temmuz'da olduğu gibi) fetö'yü ziyaret edip "ben suçsuzum" demeçlerini bütün kanallardan yayınlayıp , ardından kendi yorumlarıyla desteklemeleri !!

  18) can dündar'a çakma ve yansanayi "ödül" verilmesi, ve sabahtan akşama kadar bunu kutlayan ve hatırlatan yine alman medyasının olması

  19) can dündar'ın alman medyasında Fetö'nün ve PKK'nın propagandasını yapması ve alman medyasının şöyle duruş alması: "bakınız. fetö ve PKK mazlum, türkiye zalimdir. bunu biz değil, türkiye'den kovulan gazeteci diyor".

  Edit 2: güncellenmek istenen başlık. Şöyle devam edelim.

  20) diyanet islerinin dış kurumu olan ditib gibi ve daha da fazla türk sivil toplum örgütlerinin önleri kesilmek istenmesi, anlaşmalarının Alman devleti tarafından tek taraflı bozulması.

  21) (bkz: 24 09 2016 almanya da chpli vekile terbiyesizlik) akp , chp , mhp fark etmemesi: türkiye'nin bütünlüğü için çabalayan tüm siyasiler, tüm kişiler , tüm kurumlar bu şerefsizler için artık düşman olmaları.

  22) alman'ların şu eylemle ıspatını tekrar yenilemiş olması (bkz: 20 ekim 2016 alman medyasının pkk ypg ye ağlaması). teröristler ölüyor,
  almanlar ağlıyor, sızlıyor. ölen leşlere terörist bile demek istemiyor olmaları
  (bkz: tsk nın almanlara fena sokması).

  Edit 3: güncellenmek istenen başlık. Söyle devam edelim:

  23) 4 kasım 2016:

  hdpkk 'lı vekillerin tutuklanması sonrası Alman tv kanallarının adeta yayını kesip pkk'nın kravatlı teröristlere karşı yapılan bu eylemi delirmiş gibi eleştirmeli , çıldırmaları, ağlamaları,

  Almanya'da sokaklarda Apo posterleri ve PKK bayraklarıyla gösteri yapan terör yandaşlarını alkışlamaları,

  terör yandaşlarını normal muhalefetmiş gibi göstermeleri ve buna dayanaraktan sözde tayyip eleştirisinin arkasında T.C. ye kin, nefret ve düşmanlık beslenmesi,

  Alman politikacıların daha önce de olduğu gibi PKK teröristlerini savunmaları , hdp'yi Türkiye'de tek demokratik hareket olarak tanımlamaları,

  PKK teröristlere terörist diyen herkese (CHP MHP AKP fark etmez) "faşist" demeleri ,

  ve daha neler neler. Şunu tekrar belirteyim, bu son saydıklarımın hepsi tamamiyle sadece 4 Kasım yaşananlar, bunların (diğer maddelerde de gördüğünüz gibi) öncesi ve (bugün 5 kasım itibariyle) devamı da mevcuttur.

  Edit 4:
  Nasıl güncelleyeceğimi bilemediğim konu. 1 hafta içinde okadar çok şerefsizlik yaptılar ki, nerden başlasam bilemedim.

  Şu konuyu bi aktaralım:

  24) 12 kasım 2016 da PKK sempatizanları tarafından köln'de düzenlenen bol urang-utan posterli (bkz: apo resmi) , PKK bez parçalı propaganda eylemini Alman medyası aynı gün Türk Alevi toplumun gerçekleştirdiği yürüyüş olarak göstermesi.

  Alman medyası resmen pkklı piçlerine "Türk Alevi" mührünü yapıştırıp, daha önce de vurgulamış olduğum

  'sanki Türk muhalefetin Fetö ve PKK'yı desteklercesi gibi göstermeleri ve bu yalanlara dayanaraktan bu teröristlere yapılan operasyonları sanki mazlum sivillere yapılıyormuş gibi göstermeleri" -propagandasını tekrarlamış oldular.

  Hayatımda Alman Medyası kadar bukadar âdi , bukadar şerefsiz ve bukadar o.ç.'luğunu zevkle benimsemiş bir topluluk, bir kolektif görmedim!!!

  - şerefsizsin Almanya! Nankör Almanya! Alın Avrupa Birliğinizi g*tünüze sokun! (bkz: bruksel deki pkk çadırı)

  NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE.
  25 -3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • braunschweig

  5.
  Bu dönem Endüstri Mühendisliğini öğrenmek amacıyla taşınmış olduğum güzel ve bi okadarda kibar olan Şehir.

  Kağıt üzerinde bir Hamburg, Köln veya Berlin olmasa bile, büyük Şehirlerden alıştığınız şeylerin bir çoğunu bulmakla beraber, şirinliği ve sakinliği ile sizi hayran bırakıcaktır.

  Abitur'dan sonra veya Erasmus Programi ile Almanya'ya gelmeyi düsünüyorsaniz kesinlikle tavsiye edebilcegim Kent!
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • babanın su verir misin sorusuna kalk al demek

  1.
  "baba, benim bi güzel agzimi burnumu kir ulan" demenin kisa versiyonu.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • dünyanın gelmiş geçmiş en büyük lideri

  92.
  Hem tarihi, hem de (şahsım adına) hieraşik sırasıyla;

  Hazreti Muhammed (sav.)
  Fatih Sultan Mehmed
  Mustafa Kemal Atatürk

  Ne mutlu bize ki,
  Hz. Peygamberimizin ümmetinden,
  Fatih Sultan Mehmed'in torunu,
  ve Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden

  olmamız!
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • il olması gereken ilçeler

  239.
  Sandikli

  (Afyonkarahisar ilimizde olan güzide bir ilçemiz.)
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • 1000 liraya alınacak en iyi araba

  5.
  Türkiye'de ki arabalarin piyasa degerini bilmedigim icin cevapliyamiyacagim bir baslik.

  Eger 1000Lira = 400€ dersek,

  Almanya'da
  saglam bir 96 model VW Polo alabilirsin.
  Veya baska araba markalarinin benzer modelleri.

  Fiat punto
  ford ka
  Vs vs.
  1 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • dans denince akla ilk gelen sanatçı

  7.
  Shakira, Beyonce, Michael Jackson
  Aklima gelen ilk sanatcilar.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • sözlükte kız olduğunu bile bile küfreden hayvan

  4.
  kizlarin olmadigi bir ortamda küfür eden hayvandan farki olmayan bir hayvandir.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • diablo iii

  335.
  diablo i ve diablo ii nin devami olan, ama kalite olarak geride kalan, blizzard (?)
  in ürettigi bir bilgisayar oyunu.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • redhack

  492.
  Doğrsu redkek olan lamerlin yönettiği bir kek pardon bir hack grubu.
  4 -5 ... game of thrones taki kerhaneci
 • ulu sözlük ü eleştirip ulu sözlük te yazan mal

  2.
  Ulu sözlüğü değil, ulu'daki geri zekali malları eleştirdiğimizi anlamayan bir totoşun an itibariyle açmış olduğu başlık.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • göt korkusundan ssg nin ekşi erişimi kapatması

  2.
  (bkz: korkunun ecele faydasi yok)
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • south park ın atatürk ü tiye almaması sorunsalı

  2.
  SouthParkin atatürkü sikine bile takmamasi cevabini getirir.
  7 -4 ... game of thrones taki kerhaneci
 • uludağ sözlük e kimsenin saldırmaması

  2.
  Uluduga zaten niye saldirilsin.

  Burda, herkes değil ama çoğu kişi, hakaret etmiyor.
  Eleştiri ile hakareti ayıran o ince çizgiyi bildiğimiz için midir acaba?
  2 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • yurtdışında en çok bilinen türk futbol takımı

  11.
  Kesinlikle Galatasaray'dir.

  Yurt dışında yaşıyorum ve hemen hemen tüm batı-avrupa ülkelerine ayak basmışlığım var, ve yabancılara "türkiye" ve "futbol" içerikli bi soru sorarsan, ilk gelen cevap "galatasaray" 'dır.

  Edit:
  burdan beni eksi yağmuruna tutan tüm eziklere selam olsun.
  Gerçekleri inkâr etmeye devam edin.

  Lan tabii ki de Galatasaray. Türkiye'nin tek Avrupa Şampıyonu, en çok avrupa maçlari yapan, en çok avrupa'da galip gelen takım Galatasaray. Doğal olarak da en çok tanınan takım Galatasaray.

  Bana biri şu soruyu cevaplasın, yemin ederim ki galatasarayı bırakmazsan:

  Fenerbahçe bugüne kadar avrupada neyi başarmış ki, avrupa fenerbahçeyi tanısın? (şike hariç).
  3 -5 ... game of thrones taki kerhaneci
 • işletme okumak

  34.
  Yurt dışında oldukca popüler.
  Almanya'da açık ara en çok tutulan ve yıllık en fazla mezun veren bölümdür ayrıca. Mezunların her branşta, her sektörde iş bulabilmeleri, butün firmaların, holdinglerin bir managere, yani işletmeciye, ihtiyaç duyduklari için, diğer bölumlere karşın işsizlik orani baya bi düşük olan bölüm.

  Maalesef türkiye'de işletme bölümü, gerek üniversiteler, gerek şirektler, gerek ise toplum tarafından, "bitirilmiş" durumunda ve hak ettiği değere ulaşamamışdır.
  4 ... game of thrones taki kerhaneci
 • hakan şükür ün uefa kupası nı öptüğü o an

  4.
  7enevbahcelilerin uzaktan yakindan benzer hic bir basarisi olmadigi icin, günlük 3 kez izleyemedikleri bir görüntü.

  (bkz: Ama biz uefa kupasinda yari final oynadik)
  5 -2 ... game of thrones taki kerhaneci
 • yeni şeyler getiriyorum