• koskoca almanyadan çikilota getiren akraba

  3.
  Koskoca Türkiye'de yaşayıp memleketi ziyarete gelen biz gurbetçilere bir bok vermemekten daha az terbiyesizliktir.

  Eskidenmiş o alamanyalardan gelipte sanki uzaydan gelmiş gibi bir mod'a girmek. Türkiye'de adamların don'u bile bizden daha kaliteli artık. Her zaman devletimizi küçümsemekten kaçının kardeşlerim. Bir yerlere varmak istiyorsak en baştan şu eziklik hissini bi kenara atın. Son 5 yıldır yapılan araştırmalara göre Almanya'da Üniversite Diplomasını alan Türk'ler Türkiye'ye hücum ediyor. Bir kaç sene sonra bana da nasip olur inşallah.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • alman medyasında türkiye düşmanlığı

  22.
  akp ile uzaktan yakından alakası olmayan bir gerçektir..
  CHP döneminde Türkiye'ye Kemalist-faşist devlet diyenlerden, MHP'nin hükümet koalisyonlarında dahil olduğunda milliyetçi-faşist diyenlerden (Batı medyası) bahsediyoruz.
  2 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • alman medyasında türkiye düşmanlığı

  21.
  21) (bkz: 24 09 2016 Almanyada CHPli vekile terbiyesizlik)

  AKP , chp , MHP fark etmez. Türkiye'nin bütünlüğü için çabalayan tüm siyasiler, tüm kişiler , tüm kurumlar bu şerefsizler için düşman artık.
  2 ... game of thrones taki kerhaneci
 • 24 09 2016 almanya da chpli vekile terbiyesizlik

  1.
  CHP'li Milletvekili Mevlüt Dudu'nun Frankfurt Havalimanında uğradığı bir olaydır.

  Kendisi Mannheim Kentinde bir türk-alevi derneğin etkinliğine katılmak için gitmiştir ve Alman Memurlar tarafından iner inmez sorguya çekilmiştir. Kimsin, ne için buraya geldin gibi saçma sapan sorularla karşılaşmıştır. Şu da var: Kendisi Türkiye cumhuriyetinin resmi bir diplomatıdır.

  Bu olay Almanya'nın sürdürmekte olduğu Anti-Türkiye politikasının sadece ufak bir göstergesidir.

  Geniş çaplı bir açıdan anlamak için şu başlığa göz atmanızı tavsiye ederim (bkz: Alman medyasında Türkiye düşmanlığı) !!!

  Orda da kendim belirtmiş olduğum gibi Batı'nın ve özellikle Almanya'nın hedefinde sadece Erdoğan yoktur, hedef Türkiye Cumhuriyetinin özgürlüğü ve bağımsızlığıdır.

  Almancılar veya Batı/Alman medyasını takip edenler zaten farkında. Almanya tam gaz toplumda Türk ve Türkiye düşmanlığını yaymakla uğraşıyor.

  Fetö ve PKK'nın götünü yalıyan Alman medya ve siyasetçileri , yani Alman Devleti, Türkiye hükümetinden sonra artık Türkiye cumhuriyetinin bütünlüğünü kabul eden muhalefeti bile yavaş yavaş çamurlamaya başlıyor. Şaşırtıcı mı? Hayır.

  Muhalefeti niye "T.C.'nin bütünlüğünü kabul edenler" diye ayırdım?

  Çünkü aynı terbiyesiz muameleyi Almanya/köln 'de gerçekleşen PKK yürüyüşü için gelen hdp lideri Selahattin Demirtaş'ın görmediği için.

  Zira alman devleti ve Alman medyası Türkiye'nin düşman ve terörist ilan ettiği PKK ve fetö'yü her gün temize çıkarmakla meşgul ve yine aynı şerefsizlerin propagandasını zevkle Alman toplumuna fişelemekte.

  Bunlar Hitlerin Tohumlarıdır. Ve benden demesi: biz vatansever ve siyasi görüşü şerefsizlik olmayan tüm gurbetçileri zor günler bekliyor.

  2 gün önce fethullahın adını bile duymamış bu hitler torunları bugün çıkıp Fetöcuları savunuyor, PKK'yı savunuyor. Türkiye'nin düşmanı kim ise, sahip çıkanlar bu piçler oluyor.

  Gurbetçi olarak şunu diyorum:
  Amk senin Almanya.

  Ne Mutlu TÜRKÜM diyene.
  Ne mutlu Mustafa Kemalin askeriyiz DIYENE.
  Ne mutlu Osmanlı'nın torunuyuz diyene.
  Ne Mutlu Türkeş'in kurtlarıyız diyene.

  Yaşanan bu olayı küçümsemeyin. Baştan paylaşmıştım bir kez daha yapıcam. Bu olaya geniş çaplı bakın ve anlamak için şu entryleri okuyun (bkz: Alman medyasında Türkiye düşmanlığı)
  8 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • alman medyasında türkiye düşmanlığı

  15.
  Güncellenmek istenen başlık.
  Söyle devam edelim.

  14) 02 ağustos 2016'da gerçekleştirilen pkk pyd'nin ab parlamentosuna misafirlik.

  15) 02 ağustos 2016 alman hükümetinin sözde ermeni soykırımını tanıdıklarını tekrar bilinçli şekilde yenileyip gündeme getirmesi.

  16) 03 ağustos 2016'da köln'de gerçekleştirilen, alman medya ve siyasetciler tarafından desteklenen, pkk pyd yürüyüşü (aralarında pkk pyd baş teröristler ve selahattin demirtaş da bulunmakta).

  17) 23 eylül 2016 Alman devlet ve gayriresmi medya mensuplarının yine (17 temmuz'da olduğu gibi) Fetö'yü ziyaret edip "ben suçsuzum" demeçlerini bütün kanallardan yayınlayıp , ardından kendi yorumlarıyla desteklemeleri !!

  18) Can Dündar'a çakma ve yansanayi "ödül" verilmesi, ve sabahtan akşama kadar bunu kutlayan ve hatırlatan yine alman medyasının olması

  19) Can Dündar'ın Alman medyasında Fetö'nün propagandasını yapması ve alman medyasının şöyle duruş alması: "bakınız. Fetö mazlum, Türkiye zalimdir. Bunu biz değil, Türkiye'den kovulan Gazeteci diyor"

  20) Diyanet islerinin Dış Kurumu olan DiTiB gibi Türk Sivil Toplum Örgütlerinin önü kesilmek istemesi, anlaşmalarının tek taraflı bozultulması

  ve daha neler neler.
  TÜRKIYE'ye ne zaman yankı uyandıracak? ilk gurbetcilerin öldürüldüğü Zaman mı diyeceğim ama zaten yıllar önce gerçekleşti bile.

  Bu arada:
  Yavşak ve şerefsizsin Almanya. Hurensöhne.
  4 -2 ... game of thrones taki kerhaneci
 • can dündar ve fetönun almanyanın köpekleri olması

  1.
  gün geçtikçe Almanya gurbetçilerin daha fazla farkına vardığı bir gerçek.

  Geçtiğimiz haftalarda Almanyanın son senelerde (özellikle son 6 aydır) tam gaz harekete geçirdiği Türkiye Düşmanlığından bahseden başlıklar açılmıştı. Her gün yenisi eklenen bu vakaları bi hatırlayalım:

  1) bir kaç ay önce provokativ bir şekilde alman parlamentosu'nun sözde "ermeni soykırımı'nı" tanıması

  2) almanya devlet kanalının (zdf) etik-danışma kuruluna bir pkk'li sempatizanin (bkz: şempanze) yerleştirilmesi.

  2) Alman medyasında türkiye'nin pkk'ya karşı anti-terör eylemlerini, sanki (zamanında kendilerinden alışık oluklarından mı artık bilemiyecegim) sivillere yönelik bir operasyonmuş gibi göstermeleri

  3) alman devleti'nin pkk'yi resmi olarak "terör örgütü" sıfatıyla sınıflandırmış olsa bile, pkk sempatizanlarının almanya'nın bir çok kentinde apo posterleriyle ve pkk bayraklarıyla gösteriş yapmalarına, para toplamarına, hatta ve hatta personel ve lojistik bakımından hareket ve planlama alanı olarak kullanılmasına göz yumulmasının gerçeği

  4) alman devleti'nin pkk uzantısı ypg/pyd'yi resmi şekilde desteklemesi, eğitmesi ve silah ticaretinde bulunması

  5) 15 temmuz darbe girişiminin başlangıcında alman tv kanallarınin (devlet kanalları dahil) adeta darbenin olumlu geçmesi için çırpınmaları (ve fetö'cü darbecilerin desteklenmesi)

  6) alman haber bültenleri darbe girişimi sonrası türkiye'de (chp, mhp gibi) muhaliflerin sanki darbecileri desteklediği gibi göstermeleri

  7) darbe girişiminden 2 gün sonra alman devlet kanalının abd'de fethullan gülen ile özel reportaj yapıp kendisini adeta mahsum bir vatandaş olarak göstermeleri

  8) ilerleyen günlerde ve haftalarda bir kampanya halinde medya'da fetö'yu temiz'e çıkarma çabaları, ve okadar çok türkiye'yi [karalamak icin] medya'da ele almalarına rağmen, hiç bir şekilde fetö yapılanmasının aktarılmaması

  9) bununla birlikte chp ve mhp'nin de desteklemiş olduğu devlet kurumlarındaki fetö temizliğini,
  sanki siyasi muhalefet'e karşı bir operasyonmuş gibi göstermeleri ve hiç bir şekilde ne chp'nin ne de mhp'nin "hükümetin arkasındayız" demeçlerini yansıtmamaları ve buna dayanaraktan fetö'yü basit bir Muhalif grup gibi bir algı yaratılması

  10) alman tv leri'nin, yeni kapı mitingin'de toplanan 5 milyon vatandaşı "yüzbin civarinda" olarak aktarması

  11) alman medyası'nın yine aynı miting'de toplanan muhalifler'i, ortamdaki birlik ve beraberligi, hiçbir şekilde göstermemeleri; sadece ve sadece rte'yi göstermeleri, ve yaklaşık 1 saatlik konuşmasından sadece ve sadece idam konusunu aktarmaları, sanki bir "linç ortamı" varmış gibi yansıtlamaları

  12) köln'de "darbe'ye karşi demokratik eylem" için toplanan türkler'e alman medyasi ve siyasiler tarafindan terörist muamelesi yapilmasi, yine ayni yeni kapi'da oldugu gibi, köln'de toplanan kemalist dernekleri, atatürkcü dernekleri, ülkü ocaklarini, ve bircok türk siyasi ve sivil toplum örgütlerini, türk üniversite ögrenci birliklerini yok sayip sadece rte hayranlarının orda toplanmış gibi gösterilmesi ve bu yalana dayanılıp fetö'yü sadece hükümetin mazlumu olarak göstermeleri

  13) türkiye cb'ninin "yasalara aykiri oldugu icin" köln mitingin'e internet'den canli baglanmasina izin verilmemis olmasi, ama ayni yasanin bir kac hafta önce bir pkk komutani icin neye hikmetse gecerli olmadigi gercegi. zira kandil dagindan bir angut almanya'da gerceklestirilen pkk mitingin'e rahatlikla internet üzeri baglanabilmisti. ne alman medyasi, ne alman siyasetcileri, ne de alman yargisi buna karsi cikti.

  - bu maddeler gibi bir çok örnek daha verilebilir!
  (Not: ben kendim ne akp'ciyim, ne de erdoganci'yim. ama konu bu degil. konu, almanya'nin sürdürmekte oldugu türkiye'yi karalama operasyonu! )

  Şöyle devam edeyim:

  14) 23 eylül 2016 Alman devlet ve gayriresmi medya mensuplarının yine (17 temmuz'da olduğu gibi) Fetö'yü ziyaret edip "ben suçsuzum" demeçlerini bütün kanallardan yayınlayıp , ardından kendi yorumlarıyla desteklemeleri !!

  15) Can Dündar'a çakma ve yansanayi "ödül" verilmesi, ve sabahtan akşama kadar bunu kutlayan ve hatırlatan yine alman medyasının olması

  16) Can Dündar'ın Alman medyasında Fetö'nün propagandasını yapması ve alman medyasının şöyle duruş alması: "bakınız. Fetö mazlum, Türkiye zalimdir. Bunu biz değil, Türkiye'den kovulan Gazeteci diyor"

  peki can Dündar'ın bunlarla ne ilgisi var?

  Saymış olduğum bu vakalara iyi bakın. Almanya'da bulunan yakınlarınız varsa ordaki ortamı bi sorun. Alman Medyasının ve yüksek konumda olan birçok Alman siyasetçilerin şerefsiz oldukları apaçık ortada. Zira artık Türkiye Cumhuriyeti kimi düşman ilan ediyorsa , o o.ç.'larına sahip çıkan Alman Medyası ve Alman Siyasetçileri oluyor.

  Ve böyle bir Almanya'da bu olaylara paralel yine aynı medya tarafından ve aynı siyasetçiler tarafından hatta ve hatta Alman Irkçılar tarafından alkışlanan bir kişi var: Can Dündar

  Almanya'da bulunan T.C. temsilcilikler, konsoloslar bu Türkiye düşmanlığına karşı demeçler yayınlıyor. Günümüzde dibe vuran bu Türkiye Düşmanlığı Türkiye'de niye dile getirilmiyor? Niye toplumsal olarak bilinçlendirilmiyor?

  Önünüze Gelen Bir Almana sorun, Alman devletinin Propaganda sonrası artık PKK'yı mazlum "biliyorlar". Daha 3 ay önce adını bile duymadıkları Gülen'e mazlum diyorlar.

  Bende bir gurbetçi olarak şunu diyorum:
  amk senin Almanya.
  Ne Mutlu Türk'üm diyene.
  3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • batı bizi kıskanıyor

  14.
  O çok sevdiğiniz Batı'da yaşamakta olan bir gurbetçi kardeşiniz olarak sunu diyebilirim:

  Batı Türkiye'yi sadece kıskanmakla kalmıyor, kıskançlıktan ku-du-ru-yor! (bkz: batı nın amk ben)

  Ya kardeşim, Almanya'da Türk akademisyenlerin %70'i Türkiye'ye kesin dönüş yapıyor.

  Türkiyemizi, kendi vatanımızı kötülemeyi bırakın artık. Çok sevdiğiniz ve hayran kaldığınız Batı'ya gelinde görün nokta nokta noktayı.

  (bkz: Cennet vatan Türkiye)

  Yüksek lisansın bitmesine bi kaç senem kaldı, diplomayı alır almaz türkiyem'e geliyorum.
  1 -3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • türkiyenin alman medyasına tepki göstermemesi

  1.
  beni çileden çıkartan durum!

  ya hiç mi almancı akrabanız yok? Bi arayın bi de son durumları öğrenin be.

  Açık ve net söylüyorum:
  Almanya Türkiye'ye gayrı resmi savaş ilan etmiştir.

  Hem PKK'yı , hem de Fetö'yu MAZLUM olarak gösteren bu o.ç. Alman Medyası müthiş bir propaganda ile adeta Türkiye'nin tüm düşmanlarını iyi ve Türkiye Cumhuriyetini konu ne olursa olsun zalim ve kötü göstermekle meşgul.

  Türkiye ve Türk düşmanlığı Avrupa'da ve hele hele Almanya ve Avusturya'da (bkz: Hitlerin ülkeleri) şu günlerde dibe vuruyor. Kimisinin kanında zaten var olan bu Türk düşmanlığı, kimisinde bu müthiş propaganda sonrası etkilenmiş olduğu için,

  Alman'ların sağından soluna kadar Türkiye Cumhuriyeti artık düşman olarak kabul ediliyor.

  Olaya kesinlikle siyasi görüşünüzle yaklaşmayın. Ben Türkiye'de muhalif düşünceye sahibim. Ama bu beslenen iğrenç anti türkiye kampanyası sadece Erdoğan'ı ve AKP'yi değil, CHP'yi de, MHP'yi de, Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğünü ve bağımsızlığını kabul eden her görüşü de hedef hâline getiriyor.

  (bkz: Alman medyasında Türkiye düşmanlığı)
  Bu başlık altında toplanan vakaların yanına her gün yenileri ekleniyor. Her Gün!!!

  02 Ağustos 2016'da gerçekleştirilen PKK PYD'nin AB Parlamentosuna misafirlik.

  02 Ağustos 2016 Alman hükümetinin sözde ermeni soykırımını tanıdıklarını tekrar bilinçli şekilde yenileyip gündeme getirmesi.

  03 Ağustos 2016'da Köln'de gerçekleştirilen, Alman medya ve siyasetciler tarafından desteklenen, PKK PYD yürüyüşü (aralarında pkk PYD baş teröristler ve Selahattin Demirtaş da bulunmakta).

  Ve her ama her gün Alman medyasında Türkiye Cumhuriyetine atılan iftiralar ve PKK - Fetö örgütlerini temize çıkarma çabaları.

  Propaganda işliyor. Daha dün'e kadar istanbulu Türkiye'nin başkenti sanan bu şerefsiz Alman milleti, bugün çıkıp Fetö suçsuz , PKK suçsuz gibi demeçlerde bulunuyor. Hepsi Alman siyasilerin ve Alman medyasının eseri.

  Almanya'da bulunan T.C. Konsoloslukları , Diplomatları bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunuyor, ama bu olay artık biz gurbetçileri aştı. Türkiye'de ki vatandaşların bu durumla ilgili geniş bir boyutla bilgilenmelidir. Birbirimize sahip çıkalım. Burda sadece biz gurbetçiler hedef olarak gösterilmiyoruz, asıl hedef Türkiye ve Türkiye Toplumu!
  2 ... game of thrones taki kerhaneci
 • 3 ağustos 2016 köln pkk mitingi

  1.
  an itibariyle PYD , YPG gibi terör örgütü üyelerin (bkz: genel evinde çalışan kadın çocukları) ve Selahattin Demirtaş'ın (bkz: en büyük oç) katılımıyla gerçekleştirilen eylemdir.

  Burdan Alman siyasilerin, Alman medyasının amk.

  Almanya için PKK artık sadece "yasaklanan bir işci partisi". "Terörist" demiyorlar. Kalktı. Okuyun: (bkz: alman medyasında Türkiye düşmanlığı)

  Aynı Alman medyası Gülenci Darbecileri'de MAZLUM olarak yansıtmakta.

  Eyyyy Türkiye, gurbetçi kardeşlerinizin sesini duyun. Türk Düşmanı Alman Devletine, Milletine ve Medyasına haddini bildirin artık, yeterrrrrrrr !
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • almanya nın sözde ermeni soykırımını kabul etmesi

  14.
  hiç ama hiç şaşırtmayan bir durum.
  Almanya Türk Devletine ve Türklere gayri resmi savaş ilanı etmiştir.

  2 Eylül 2016'da alman Der Spiegel gazetesinin haberine göre Alman Hükümeti bu konuda geri adım atıcakmış. Bu haber öyle bir yankı yarattı ki, Alman'ların sağından soluna kadar herkes internette protestoya katıldı. Bir kaç saat sonra hükümet yetkilisi böyle bir durumun olmadığını belirtip almanları sakinleştirmişdir. (Lan size ne şerefsiz soytarıları. Sırf türkiye düşmanlığı olsun diye bunlar!)

  Okuyun:
  (bkz: Alman medyasında Türkiye düşmanlığı)

  her gün, ama herrrrr gün, bu düşmanlık Alman Siyasiler ve Alman Medya tarafından besleniyor.

  Hepsinin ayrı ayrı amk.

  Türkiye Cumhuriyet'i bu konuda TÜRKIYE'de yaşıyan kardeşlerimizi bilgilendirmeli. En azından medya tarafından bu aşırı Türk düşmamlığı aktarılmalı.

  Gurbetci kardeşlerinize sahip çıkın.

  (bkz: Türk ün türkden başka dostu yoktur)
  2 -2 ... game of thrones taki kerhaneci
 • pkkpyd nin ab parlamentosunda misafir olması

  1.
  ab'nin son 2-3 yıldır takip ettiği politikayı tam olarak temsil eden bir olaydır. 1 eylül 2016 da gerçekleşmiştir.

  geçtiğimiz aylarda Brüksel'de pkk teröristlerin polis koruması altında şehir merkezinde çadır kurmaları,

  almanya'nın çeşitli kentlerinde pkk'nın yürüyüş yapması ve para toplaması,

  alman medyasının pkk'yı mazlum olarak göstermesi ,

  vs vs. daha birçok vaka böyle birşeyin gerçekleşeceğinin bildirileriydi zaten.

  bunların hepsinin amk.
  gurbetçi olarak diyorum, türkiye avrupa'nın hele hele almanya'nın kâbusu olmuş. hainlik bunların kanında var. adamlar bağımlı olmuş, her gün en az 10 tane türk düşmanlığı beslenenen propaganda haberi okuyamayınca kuduruyorlar.

  atalarımız boşuna dememiş:
  türkün türkten başka dostu yoktur.

  türkiye'de ki kardeşlerimizden destek bekliyoruz. o.ç. almanya'da bu haksızlığa ve şerefsizliğe karşı duran her türk'e terörist muamelesi yapılıyor. yeter artık.
  2 -1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • orta doğu teknik üniversitesi

  1258.
  bir ITÜ değil.
  1 -8 ... game of thrones taki kerhaneci
 • seni uyutmayan ne

  128.
  tekrar çaylak statüsüne gerilemiş olmam.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • nazi almanyası

  85.
  Bugünlerde tekrar canlandığını görebildiğimiz devlet.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • cerablus fethedildi zanneden tip

  2.
  anlaşılan tsk sadece cerablusa girmemiş

  dedirten başlık.
  4 ... game of thrones taki kerhaneci
 • eksilemek için eksilemek

  9.
  @8 bir eksi de benden. Lahmacun sevmiyorum da ne lan?

  (bkz: Adamı hasta etmeyin)
  1 -3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • tüm yaşadıkların bir rüyaysa

  20.
  bu 2 güzide film için konu olmuş olay. (bkz: matrix)
  (bkz: inception)

  (bkz: lucid dreaming)
  3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • yarınki sınava bile bile çalışmamış olmak

  1.
  şu anki mevcut durumumu belirten başlık. Yaz dönemin sön sınavı, hiç umrumda değil.

  Ne zaman çalışıp çalışmayacağımızı sizden öğrenecek değiliz.
  4 -3 ... game of thrones taki kerhaneci
 • demokrasi demokrasi diyip ohal ilan etmek

  1.
  Fransa'da 2 götü boklu terör saldirilarindan sonra 1 senedir devam eden OHAL'i görmezden gelenlerin girdigi bir entry.
  4 -6 ... game of thrones taki kerhaneci
 • yarınki sınava çalışacağına sözlükte takılmak

  7.
  su an gerceklestirdigim eylem. yarin sinavin bana girecegini belirten bir faktör.
  1 ... game of thrones taki kerhaneci
 • yeni şeyler getiriyorum